style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-9437342779886677"
data-ad-slot="1716732134"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">

Зараз на сайті 0 користувачів та 2 гостя.

Free counters!

Баранинська ОТГ: ворота до вдосконалення!

logo

Баранинська ОТГ: ворота до вдосконалення!

 

Сучасні дороги, тротуари з бруківкою, освітлені вулиці…

Село Баранинці (Ужгородський район) має цікаву історію, зокрема пов’язану з назвою. Остання походить зі слов’янської «брана», що в перекладі означає ворота. Село лежало на торговельному шляху, де колись були митні ворота.

 

Юрій Марусяк
Баранинський сільський голова

Нині ж Баранинці вражають європейськістю: викладений бруківкою тротуар, рівна дорога, освітлені вулиці… Значною мірою цього вдалося досягнути завдяки децентралізації. 

Баранинська ОТГ – одна із шести об’єднаних громад на Закарпатті. Утворена 2017 року, коли територіальні громади Баранинської сільської ради (села Баранинці, Барвінок, Довге Поле, Підгорб), Великолазівської (Великі Лази та Циганівці); Холмецької (Холмець) та Яроцької (Ярок і Стрипа) об’єдналися в Баранинську об’єднану територіальну громаду. Населення сьогодні становить близько 8000 осіб.

Досягнень за останній час чимало. Скажімо, одним із масштабних проектів стало вуличнеосвітлення, яке тепер є у Ярку, Холмцях, Стрипі…А ще – дороги! У Баранинській ОТГ вони – на високому рівні. Капітальний ремонт вулиць у Підгорбі, Довгому Полі; пішохідна доріжка в Баранинцях; капремонт велодоріжкив Барвінку. І це далеко не весь такий перелік!

Крім того, оновлено дошкільні та навчальні заклади. Наприклад, сучасні такреативно оформлені кімнати нині є в дитсадках (де здійснено капітальні ремонти!) у Баранинцях, Підгорбі, Великих Лазах. Також упорядковано прибудинкові території. Цілком оновлена й місцева амбулаторія: тепер вона затишна та європейська. 

Важливо, що в ОТГ по-особливому дбають про водне забезпечення. У Підгорбі, скажімо,тривають роботи зі зведення насосної станції, свердловини та проведення мережі водогону до водонапірної вежі; у Баранинцях – із заміни частини водопроводу на кількох вулицях; у Барвінку, зокрема, наймасштабніший проект – із будівництва мережі водопроводу та каналізації.

Також у жовтні 2017 р. завершили масштабні й довготривалі роботи в рамках проекту регулювання русла р.Това (до речі, це русло, яке з’єднувало Уж та Латорицю) та меліоративного каналу К-1 із Баранинців до Барвінку та в бік Довгого Поля. Установлено водорегулювальні споруди, розроблено ґрунт, очищено від густого чагарника,  дерев, сміття, яке звозили сюди впродовж 25 років. А ще раніше, із нагоди Всесвітнього дня води, Баранинськаще тоді сільська рада разом із Ужгородським міжрайонним управлінням водного господарства організували акцію, яка передбачала висадженнядерев на річці Това».

У Баранинській ОТГ дбають і про дозвілля. Особливо – про гармонійне поєднання фізичних та інтелектуальних здібностей. Так, ще 2015 рокутут був зведений спортивно-відпочинковий центр на базі сільського стадіону. Крім того,старе покриття замінили на нове, зі швейцарською штучною травою, на оновленому спортмайданчику, розсташованому над сільрадою, де безкоштовно грають у футбол жителі громади. Також є роздягальні, більярдний, тенісний столи.

Не менш важлива й культурна складова. Відремонтували будівлі сільського клубу в селах Довге Поле та Стрипа. Тепер ці заклади стануть осередком дозвілля молоді: мова про спортивні секції, пісенні та інші гуртки.

А торік із нагоди святкування другої річниці Національного дня поліції УкраїниБаранинська сільська рада придбала спеціальний автомобіль для дільничного інспектораУжгородського районного відділення нацполіції.

«Плануємо найближчим часом зробити сполучення на Холмець та Ярок. Загальний бюджет – 65 мільйонів гривень, плюс залишки (майже 8), тобто в цілому73 млн грн. Скажімо, за перший квартал 2018 року бюджетперевиконано на 11 %. А кожен відсоток – це 100 тис. гривень за місяць, що дозволяє інвестувати в нові проекти», – каже голова Баранинської ОТГ (і голова відповідної сільської ради з 2010 р.) Юрій Марусяк. Представники громади завжди прагнуть удосконалення. Зокрема, досвід стосовнозбору й очищення стічних вод запозичували в Словаччині та Польщі. Тепер інновації планують упроваджувати й на батьківщині. Крім того, за словами Ю.Марусяка, зараз формують стратегію розвитку ОТГ, до якої ввійшли такі активісти, як професори, медики, економісти, представники культури, словом, інтелектуальна еліта громади.

Отже, Баранинська ОТГ виконує свою місію, покладену ще історією, – це справжні «брана», тобто ворота до вдосконалення...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ужгородський р-н., с. Баранинці, вул. Центральна. 42

+38 (0312) 73 4244