style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-9437342779886677"
data-ad-slot="1716732134"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">

Зараз на сайті 0 користувачів та 3 гостя.

Free counters!

Чопська міська рада

Чопська міська рада

     Чоп – це так звані «ворота України в Європу», одне з п'яти міст обласного підпорядкування на Закарпатті. Розташоване на відстані 893 км від Києва та за 24 км від обласного центру – Ужгорода, біля кордону з Угорщиною. Має свою символіку – Герб і Прапор.

Самардак В.В.

Самардак В.В.
Чопський міський голова

Перші письмові згадки про найзахідніше місто України сягають 1281 року. Існує дві версії виникнення назви міста. Одні історики припускають, що назва Чопа походить від слів «чопове» – мито за товар, інші пов'язують з прізвищем феодального власника села – поміщика Чапі (Chapy, Csapy).

Однією з поворотних точок в історії Чопа стало будівництво залізниці, яка зв'язувала Підкарпаття з Галичиною і центральною Угорщиною та перетворила тодішнє село на великий транспортний вузол: збільшився ріст населення та промисловості.

Ще одним переломним моментом в історії міста стало приєднання Закарпаття до УРСР 29 червня 1945 року. У 1957 році Чоп отримав статус міста. Саме тоді він вважався однією з найпотужніших станцій у колишньому СРСР.

Територія міста 6,19 кв. км, населення багатонаціональне і становить близько 9 тисяч людей.

Місто Чоп – важливий залізничний вузол, який з'єднує Україну з Європою, поблизу міста проходить автомобільна дорога державного значення «Київ-Чоп».

Увіковічення пам'ятних дат в історії у місті символізують: обеліск полеглим визволителям у Другій світовій війні, пам'ятник невідомим солдатам на міському цвинтарі та жертвам Світових воєн, пам'ятний знак загиблим під час ліквідації аварії на ЧАЕС.

Близькість до кордону з країнами Євросоюзу сприяє налагодженню тісних контактів із іноземними партнерами. На території міста працюють підприємства малого та середнього бізнесу.

У місті працюють дві загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів, дитячий навчальний заклад «Казка», дитяча музична і дитячо-юнацька спортивна школи.

Чоп має 4 міста-побратими: смт Мілове (Україна), Захонь (Угорщина), Соколов Малопольський (Польща), Чиєрна-над- Тісоу (Словаччина)

Вокзал Чопа вузол памятний воїнам
Вокзал Чопа Важливий транспортний вузол Пам'ятник жертвам Світових воєн

Щорічно у День Незалежності України Чоп відзначає День міста. Чоп – це найзахідніше місто України, «ворота України в Європу», сучасний міжнародний транспортний вузол, відкрите й гостинне для інвесторів, туристів, затишне й комфортне для проживання.

 

89502, Закарпатська область,
м. Чоп, вул. Берег, 2
+38 (0312)71 12 42
chop@carpathia.gov.ua
chop-rada.gov.ua