Зараз на сайті 0 користувачів та 0 гостей.

Пожежно-рятувальний загін МНС

    До жителів нашого краю звертається начальник 1 державного пожежно-рятувального загону м. Ужгород
Варга Василь Васильович


​    Кожного року з настанням зимового періоду стан протипожежного захисту в державі значно ускладнюється. В цей період виникає більше половини всіх пожеж від загальної річної кількості, а загибель людей становить понад 70 % від їх загального числа. З початку року в м. Ужгород та Ужгородському районі загинуло 9 осіб від отруєння чадним газом та продуктами горіння, причина загибелі – порушення правил пожежної безпеки при користуванні побутовими електроприладами та облаштування пічного опалення, та травмовано 4 осіб.
    З початку року підрозділами було здійснено 417 виїздів на гасіння пожеж та загорань сухої трави. Основними причинами пожеж у процентному відношенні є 55% – необережне поводження з вогнем, 25% – порушення правил монтажу електромереж та користування побутових електроприладів, 15% – порушення правил монтажу пічного опалення, 3% – дитячі пустощі з вогнем, 2% – несправність виробничого обладнання. 
    Нашими підрозділами проводиться велика робота щодо попередження пожеж - це зустрічі з колективами підприємств,  показові виступи у дитячих навчальних закладах та школах, також навчально-показові екскурсії до нашого підрозділу, розробляються навчально-агітаційні пам'ятки щодо попередження пожеж та правил поводження людей в разі виникнення пожежі. Велику допомогу у цьому напрямку надають нам міська влада та районна державна адміністрація, але все ж таки наші люди не приділяють цьому значення, а розуміють це, коли прийде біда, тому пожежу краще попередити, ніж її гасити.
    Щодо підготовки рятувальних підрозділів до зимового періоду. Автодорожними службами в м.Ужгород та Ужгородському районі приведено в готовність 42 одиниці снігоочисної техніки та створено понад 300м3 протиожеледної суміші  
    Шановні ужгородці, звертаюсь до Вас з проханням зберегти своє життя та життя близьких вам людей.

«Нині, як і завжди, для МНС найголовніші завдання – попередити надзвичайні ситуації, захистити і врятувати людей, котрі потрапили в біду»

ПАМ'ЯТАЙТЕ:


-    не допускайте використання для обігріву приміщень несертифікованих, саморобних нагрівальних приладів та газових кухонних плит;
-    у разі використання серійних нагрівальних пристроїв прослідкуйте за тим, щоб вони були встановлені таким чином, щоб уникнути перекидання, обмежте доступ до них дітей;
-    відстань від приладів електроопалення до горючих матеріалів і конструкцій має становити не менше 0,50 м;
-     дотримуєтесь правил пожежної безпеки при використанні індивідуальних систем опалення та систем пічного опалення в будинках;
-    не залишайте без нагляду, у разі виходу з приміщень, увімкненні в електромережу нагрівальні прилади, телевізори, праски тощо;
-    намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі значної потужності;
-    не допускайте застосування саморобних некаліброваних плавких вставок в запобіжниках електричного струму;
-    тримайте запальнички та сірники поза полем зору дітей та у недосяжних для них місцях. Діти віком від двох років здатні самостійно їх запалити. Ніколи не заохочуйте та не дозволяйте дітям бавитися зі сірниками і запальничками та вважати їх іграшками. 
У разі виникнення пожежі негайно телефонуйте 101. 


 

м. Ужгород вул. Болгарська, 2
тел.: 66-07-06, факс: 66-07-06, 101

Перелік платних послуг протипожежного призначення, які надаються підрозділами (спеціальними регіональними центрами швидкого реагування, територіальними аварійно-рятувальними загонами, спеціальними загонами, аварійно- та 
пожежно-рятувальними підрозділами, вузлами зв'язку, загонами забезпечення, технічними службами, базами зберігання та їх підрозділами)  Міністерства надзвичайних ситуацій: 

1. Проведення  лекцій, занять, семінарів на протипожежну 
тематику та занять на договірних засадах  із  спеціалістами 
міністерств,  інших  центральних  органів  виконавчої  влади, 
підприємств, установ та організацій з правил пожежної безпеки. 
2. Забезпечення пожежної охорони об'єкта, у тому числі із 
залученням техніки, під час проведення культурно-масових заходів та спортивних змагань. 
3. Розроблення інструкцій,  планів  евакуації  та  інших нормативних  документів  з  питань  цивільного  захисту  для підприємств, установ та організацій. 
 4. Забезпечення пожежної охорони об'єкта, у тому числі на 
виїзній техніці, під час проведення робіт з підвищеним рівнем 
вибухопожежонебезпеки, зливно-наливних операцій з нафтопродуктами, перекачування газів та газових сумішей, вогневих робіт. 
5. Визначення   показників  пожежної  небезпеки  речовин, 
матеріалів та виробів. 
6. Організація та проведення випробувань щодо визначення 
показників пожежної безпеки будівельних та інших матеріалів і конструкцій. 

7. Залучення пожежної техніки для випробування опресування, промивання, продавлювання систем водопостачання та їх обладнання. 
8. Зарядження,   ремонт,   технічне   обслуговування   та 
випробування апаратури газодимозахисної служби, захисту органів дихання, балонів, у яких містяться гази під високим тиском. 
9. Перевірка та випробування пожежних гідрантів, внутрішніх 
пожежних кранів та їх обладнання пожежними рукавами. 
10. Ремонт і технічне обслуговування пожежних водоймищ, їх 
наповнення і відкачування, очищення колодязів. 
11. Ремонт, обслуговування та випробування пожежних рукавів. 
12. Виготовлення   та  встановлення  покажчиків  пожежних 
гідрантів і водоймищ, пристосування водонапірних башт для забору води. 
13. Підготовка виставок пожежної техніки, надання зразків 
пожежної техніки, пожежно-технічного обладнання для експонування на виставках, використання на кінозйомках та проведення інших комерційних заходів. 
14. Виготовлення пожежних щитів, іскрогасників та  іншої 
продукції протипожежного призначення. 
15. Ремонт,  випробування,  зарядження  та перезарядження 
вогнегасників, виготовлення та відновлення їх деталей. 
16. Проведення робіт з вогнезахисного оброблення конструкцій, матеріалів, тканин, будівель і споруд, горючих елементів кріплення гірничих  виробок,  ціликів,  відбитого  вугілля  та   інших легкозаймистих матеріалів. 
17. Монтаж, ремонт і перевірка надійності блискавкозахисту та замірювання опору ізоляції електромереж і електро-устатковання. 
18. Налагодження, ремонт і технічне обслуговування систем 
автоматичного пожежогасіння, пожежної сигналізації, димовидалення та інших автоматичних систем проти-пожежного захисту. 
19. Підключення суб'єктів господарювання та громадян  до 
системи централізованого пожежного та техногенного спостереження за пожежною та техногенною автоматикою об'єктів та її технічне обслуговування. 
20. Відкачування води, очищення від льоду та снігу покрівель 
будинків.
21. Зрізування аварійних дерев у важкодоступних місцях.  Відкривання квартир на замовлення громадян, зняття грат на вікнах і балконах.