Зараз на сайті 0 користувачів та 0 гостей.

Районні центри зайнятості

БЕРЕГІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ

   Берегівський міськрайонний центр зайнятості створений на базі Берегівського бюро з працевлаштування відповідно до рішення Берегівської районної ради від 29.05.1991 р. 

Берегівський район – один з прикордонних низинних районів Закарпатської області, що належить до найбільших у регіоні за чисельністю працездатного населення. Зараз в районі 46,8 тис. працездатних громадян працездатного віку.

Багато різних факторів відіграє свою роль у формуванні реєстрованого ринку праці, а також міграційних процесів, у тому числі і багатонаціональність населення, що проживає на території району.

Серед багатьох напрямків діяльності служби зайнятості одним з основних є професійне навчання безробітних за професіями, які користуються попитом на ринку праці. Навчання проводилося за професіями: швачка, кухар, виноградар, слюсар-ремонтник, бухгалтер, машиніст екскаватора, тракторист, диспетчер, касир торгівельного залу, охоронник, столяр, маляр, кондитер, офіціант, кухар, перукар, підприємець-початківець, бармен, продавець, обліковець бухгалтерських даних та інші.

Пріоритетним напрямком професійної підготовки було навчання безпосередньо на виробництві за індивідуальними програмами, стажування з подальшим гарантованим працевлаштуванням. При формуванні груп навчання особлива увага приділялася профпідготовці молоді. Однією із форм роботи центру зайнятості залишається організація та проведення виїзних акцій для мешканців села, на які запрошуються жителі сіл, безробітні, голови сільських та селищних рад, представники підприємств, установ, організацій.

вул. Мукачівська, 32, м. Берегово, Закарпатська область, 90202
+380 (3141) 2-32-16     bermrcz@zocz.ic.uz.ua

ВЕЛИКОБЕРЕЗНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ

   Великоберезнянський районний центр зайнятості створено рішенням виконкому районної ради народних депутатів від 13 лютого 1991 року, він розташований у районному центрі – смт. Великий Березний. Великоберезнянський район лежить у північно-східній частині області і межує з Перечинським і Воловецьким районами Закарпатської та Турківським районом Львівської області України. Західна межа є кордоном з двома зарубіжними державами - Словаччиною та Польщею.

   У районі - 32 населені пункти, у тому числі одне селище міського типу - Великий Березний, які об'єднані в одну селищну та 19 сільських рад. Кількість населення становить 26,5 тис. чоловік.

   Ринок праці Великоберезнянського району специфічний, він належить до праценадлишкової території, що суттєво впливає на стан зайнятості. Недостатня кількість робочих місць змушує жителів району шукати інші джерела заробітку, у тому числі за межами України, а саме в Росії та країнах Східної Європи в основному на ремонтно-будівельних, сільськогосподарських роботах та на виробництві.

   Пріоритетом діяльності районного центру зайнятості є надання широкого спектра послуг як роботодавцям, так і безробітним громадянам. Одним із перспективних напрямів співпраці з роботодавцями, який дозволяє останнім не тільки вирішити питання з недостатністю кадрів, але й отримати реальну фінансову допомогу за рахунок коштів Фонду- компенсацію роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов‘язкове державне соціальне страхування. Цей, передбачений чинним законодавством, механізм добре себе зарекомендував, хоча й тепер районному центру зайнятості ще доводиться докладати чимало зусиль, щоб переконати роботодавців у його загальній користі.

   Організація оплачуваних громадських робіт - ще один із заходів активної соціальної політики зайнятості, які мають на меті посилення соціального захисту незайнятого населення на період пошуку постійного місця роботи. Значну роль у залученні до таких робіт відіграє фактор можливості їх пропорційного фінансування за рахунок Фонду та місцевих бюджетів. Хоча громадські роботи нетривалі в часі, не вимагають високої кваліфікації, вони стають чи не єдиною можливістю заробітку, важливою матеріальною підтримкою для безробітних.

вул. Шевченка, 10, смт Великий Березний, Закарпатська область, 89000
0 (3135) 2-15-79       vb_rcz@ukr.net   ми на фейсбуці

ВИНОГРАДІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ

   З метою реалізації питань, пов'язаних з регулюванням зайнятості населення, професійною орієнтацією, професійним навчанням та соціальною підтримкою тим-часово непрацюючих громадян та на виконання постанови Ради Міністрів УРСР №381 від 21 грудня 1990 року і рішення Закарпатської обласної ради народних депутатів від 10.01.1991 року №3 було прийнято рішення виконавчого комітету Виноградівської районної ради народних депутатів від 17 травня 1991 року за № 66 «Про створення районного центру зайнятості».
   Пріоритетними напрямками роботи Виноградівського районного центру зайнятості є надання консультаційно-інформаційних послуг; сприяння у підборі підходящої роботи; підбір персоналу на замовлення роботодавців; допомога у організації оплачуваних громадських робіт; допомога в організації власної справи, в тому числі і одноразова виплата допомоги по безробіттю для її організації; надання дотації на створення додаткових робочих місць; участь у масових заходах.
   Одними з основних заходів активної політики зайнятості є створення нових робочих місць, впровадження ефективних програм підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації незайнятого населення, надання послуг із профорієнтації, сприяння самозайнятості та підвищення мобільності робочої сили. Саме в цьому вбачається шлях до підвищення ефективності ринку праці і подолання структурного безробіття, викликаного невідповідністю попиту і пропозиції праці. Однією з форм професійного навчання, що має ряд переваг, є індивідуальна форма навчання. Підприємства тісніше пов'язують підготовку з вимогами, яким повинен відповідати спеціаліст, окрім того, у безробітного з'являється реальний шанс зарекомендувати себе і залишитись на підприємстві після закінчення навчання. Одним із пріоритетних напрямків районного центру зайнятості є надання профорієнтаційних послуг школярам. Щороку спеціалісти центру зайнятості проводять профорієнтаційні уроки з випускниками всіх загальноосвітніх шкіл району, проводять «Дні відкритих дверей», організовують ярмарок робітничих професій. Основні акценти в цих заходах спрямовуються на орієнтацію молоді на робітничі професії.
   Одним із пріоритетних напрямків районного центру зайнятості є надання профорієнтаційних послуг школярам.

вул. Вакарова, 18 а, м. Виноградів, Закарпатська область, 90300 
0 (3143) 2-32-64    vinrcz@zocz.ic.uz.ua

ВОЛОВЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ

   Воловецький районний центр зайнятості створений відповідно до рішення виконавчого комітету Воловецької районної ради народних депутатів від 28 червня 1991 року. 
   Воловецький район в основному сільськогосподарський, в якому налічується 26 населених пунктів, з них 24 – сільські, два – селища міського типу. Центр зайнятості спрямовує свої зусилля на поліпшення ситуації щодо зайнятості сільского населення, зменшення соціальної напруги у суспільстві шляхом надання якісного та повного комплексу послуг у сприянні працевлаштування безробітних громадян. З цією метою центром зайнятості проводиться регулярна та цілеспрямована робота.
   Одним із перспективних напрямків співпраці РЦЗ з роботодавцями усіх форм власності є їх економічне стимулювання до працевлаштування безробітних. Окрім працевлаштування на існуючі та новостворені вільні робочі місця, центр зайнятості сприяє створенню додаткових робочих місць за рахунок дотацій з Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Цей вид послуг останнім часом динамічно розвивається і в переважній більшості саме у сільських населених пунктах. 
   Ще одним перспективним видом послуг є сприяння самозайнятості та започаткування власної справи шляхом надання безробітним одноразової допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності. Започаткування власної справи безробітними громадянами впливає на стабілізацію зайнятості в районі. Підприємці-початківці створюють нові робочі місця, особливо це характерно для сільської місцевості. Започаткувують власну справу за такими напрямками діяльності: торгівля, послуги по перевезенню вантажів, виготовлення столярних виробів, послуги з ремонту приміщень, перукарські послуги, експедиторські послуги, діяльність у сфері права, бухгалтерські послуги, відгодівля кролів, роздрібна торгівля продовольчими товарами тощо.
   Також у центрі зайнятості значна увага приділяється профорієнтаційній роботі. Постійно розширюються та оновлюються форми надання профінформаційних послуг незайнятому населенню.

вул. Пушкіна, 12,  смт Воловець, Закарпатська область, 89100
0 (3136) 2-22-01   volovecrcz@meta.ua

ІРШАВСЬКИЙ РАЙОННИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ

   У грудні 1990 року постановою Ради Міністрів УРСР (Україна ще входила до складу СРСР) була створена Державна служба зайнятості. А згідно з рішенням виконавчого комітету Іршавської районної ради народних депутатів від 13 лютого 1991 року створений Іршавський районний центр зайнятості.
   Іршавський РЦЗ функціонує на території району, в якому налічується 46 населених пунктів, що входять до складу 25 сільських рад, діють промислові, сільськогосподарські, транспортні організації, лісові господарства та заклади торгівлі і громадського харчування. Район входить до числа найбільших у регіоні за чисельністю працездатного населення .
   Центр зайнятості спрямовує свої зусилля на поліпшення ситуації щодо зайнятості сільських жителів, надання якісного та повного комплексу послуг у сприянні працевлаштування безробітних громадян. Серед безробітних та незайнятих громадян пропагується самостійний пошук роботи та створення власних робочих місць за рахунок одноразової виплати допомоги по безробіттю для започаткування власної справи. З цією метою проводяться семінари з орієнтації на підприємницьку діяльність.
   Підприємництво для багатьох – вихід із скрутного становища. Успішне ведення бізнесу потребує сучасних інструментів, керівництва і спеціальних знань у різних сферах ринкових відносин. Підприємці-початківці створюють нові робочі місця, зокрема в сільській місцевості започаткували власну справу за такими видами діяльності: роздрібна торгівля, громадське харчування, надання транспортних та консультаційних послуг, послуги в будівництві, побутові, перукарські, з ремонту автомобілів, вирощування птиці та її реалізації, бджолярство, роздрібна торгівля продтоварів, виготовлення меблів, послуги з ремонту приміщень, послуги таксі, виготовлення столярних та виробів із дерева та інше.
   Одним із пріоритетних напрямків у роботі служби зайнятості є підвищення якості та повноти спектру профорієнтаційних послуг громадянам, які звернулися у центр зайнятості. У центрі зайнятості проводяться масові інформаційні заходи, семінари з техніки самостійного пошуку роботи. 

вул. Набережна,1, м. Іршава,  Закарпатська область, 90100
0 (3144)2-28-66     irshrcz@zocz.ic.uz.ua

МІЖГІРСЬКИЙ РАЙОННИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ

   Міжгірський районний центр зайнятості створено рішенням виконавчого комітету Міжгірської районної ради народних депутатів № 97 від 10 липня 1991 року на базі існуючого тоді бюро по працевлаштуванню. 
Центр зайнятості надає широкий спектр послуг як шукачам роботи, так і роботодавцям. Звичайно, основний акцент ставиться на співпрацю з роботодавцями, бо лише від них залежить рівень працевлаштування шукачів роботи. Налагодження ділових та партнерських стосунків, розуміння потреб роботодавця дає свої позитивні результати. 
   Не один рік районний центр зайнятості тісно взаємодіє з сільськими радами з питань організації та проведення оплачуваних громадських робіт за кошти Фонду, так і на кошти місцевого бюджету. Оплачувані громадські роботи давно і міцно зайняли позицію однієї з найпопулярніших послуг служби зайнятості як для роботодавців, так і для незайнятого населення району. Безробітні, особливо жителі сільських населених пунктів, уже звикли до можливості отримати зовсім не зайві для сім'ї доходи, працюючи безпосередньо у своєму селі та виконуючи роботу, необхідну для всієї сільської громади – упорядкування території свого села, прирічкових та прибережних смуг, цвинтарів, пам'ятних знаків, ремонт та благоустрій дитячих садків, ФАПів та амбулаторій, сільських клубів, стадіонів тощо.
   Професійна орієнтація населення – важлива складова роботи центру зайнятості і є найбільш дієвим засобом запобігання безробіттю. Центром зайнятості організовуються і проводяться різноманітні семінари, в тому числі із залученням успішних підприємців, роботодавців, інших соціальних партнерів, дні відкритих дверей центру зайнятості, ярмарки кар'єри, спеціалізовані міні-ярмарки професій, презентації професій тощо. Професійне навчання районним центром зайнятості проводиться з урахуванням специфіки ринку праці та динаміки розвитку туристичної сфери, яка істотно впливає на інші сектори економіки.

вул. Ольбрахта, 6,   смт Міжгір'я, Закарпатська область, 90000
0 (3146) 2-10-41     mizgrcz@zocz.gov.ua

МУКАЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ


 Мукачівський районний центр зайнятості створено рішенням виконавчого комітету Мукачівської районної ради народних депутатів від 13 лютого 1991 року за № 28.

   Мукачівський районний центр з айнятості є органом державної служби зайнятості, на який покладаються функції робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у Мукачівському районі і підпорядковується та є підзвітним Закарпатському обласному центру зайнятості. 

Мукачівський районний центр зайнятості функціонує на території Мукачівського району, населення якого становить 101 тисяча осіб.   Адміністративно-територіально район поділяється на 2 селищні ради та 37 сільських рад та об’єднує 88 населених пунктів, з яких 2 селища міського типу та 86 сіл.

Центр зайнятості забезпечує реалізацію завдань, пов'язаних із соціальним захистом населення від безробіття та надає послуги населенню та роботодавцям, основні з яких: сприяння громадянам у підборі підходящої роботи, проведення професійної орієнтації населення, організації підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації безробітних з урахуванням поточної та перспективної потреби ринку праці, участь в організації проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру, надання послуг роботодавцям з добору працівників, інформування роботодавців відповідно до профілю підприємства про  професійно-кваліфікаційний склад осіб, зареєстрованих у центрі зайнятості, тощо.   

 Служба зайнятості надає послуги за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового соціального страхування України на випадок безробіття.

вул. Кошута, 11, м. Мукачево, 89600
тел. (03131) 5-44-28; 3-83-84; 2-25-83
факс: (03131) 2-21-51
E-mail: mukrcz@zocz.gov.ua

 

МУКАЧІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ

   Місто Мукачево має давню і славну історію. 1110 років минуло з часу першої писемної згадки про нього. За цей період Мукачево будувалось, розширювалось, змінювався склад його населення. У різні періоди воно входило до складу різних держав, що позначилось на його історії. Мукачево завжди було торговим центром краю. У 1445 році населення Мукачева добилося права на самоуправління "лібіра цівітас". Місто одержало так зване Магдебурзьке право, за яким воно звільнялося від управління і суду феодала, закріпляло права купців, міщан і ремісників. Гучні ярмарки Мукачева відвідували купці багатьох міст та країн. У центрі міста була велика площа, на якій відбувалися торги.

   Одним з основних напрямів діяльності Мукачівського міського центру зайнятості є взаємодія з роботодавцями, яка уже давно переросла в систему соціального партнерства.

   Сьогодні перед службою зайнятості постають нові завдання щодо сприяння створеню нових робочих місць, розвитку конкурентноспроможної робочої сили, підвищення мотивації до праці. В місті Мукачеві над вирішенням цих питань працює Мукачівський міський центр зайнятості - високоорганізована, високоефективна, добре оснащена служба, яка надає широкий спектр послуг роботодавцям, підприємцям, безробітнім, випускникам ВНЗ, загальноосвітніх шкіл, військово службовцям, людям з обмеженими можливостями. Пріоритетними напрямами роботи Мукачівського міського центру зайнятості є: сприяння активізації зусиль шукачів роботи, надання адресних соціальних послуг з метою прискорення їх працевлаштування, здійснення першочергового професійного навчання безробітніх, які не мають професій, перебувають в стані тривалого безробіття, соціальнонезахищених осіб та інвалідів.

Одним із ефективних і досить поширених видів послуг є організація оплачуваних громадських робіт. Тимчасова робота надає безробітньому можливість отримати не тільки матеріальну підтримку для сім'ї, але і можливість на даний час запобігти настроям апатії, зневіри, а також є вагомим поштовхом зацікавленості до праці для тих громадян, які тривалий час не можуть влаштуватися на постійну роботу. Це не просто тимчасова робота, а робота, яка має громадську значимість, приносить користь суспільству.

вул. Миру, 73, м. Мукачево, Закарпатська область, 89600
0 (3131) 3-81-30   mukmcz@zocz.ic.uz.ua

ПЕРЕЧИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ

   Рішенням виконкому Перечинської районної ради 17 червня 1991 року створено Перечинський районний центр зайнятості.

У Перечинському районі 24 населені пункти. Переважна більшість населення проживає в селах. Оскільки на їх території невелика кількість підприємств, то проблема працевлаштування є постійно актуальною.

Враховуючи соціально-економічний стан, географічне положення району та ситуацію на ринку праці, особливо в сільській місцевості, службою зайнятості проводяться конкретні заходи щодо соціальної захищеності безробітних. Центр зайнятості вже не перший рік плідно співпрацює з різними категоріями населення. Особлива увага приділяється тимчасовій зайнятості громадян, як одному із шляхів повернення їх до активної трудової діяльності. Надзвичайно популярним видом тимчасової зайнятості стали оплачувані громадські роботи.

Районний центр зайнятості сприяє підприємствам у здійсненні професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікаційного рівня працівників, відповідно до потреб виробництва. З метою полегшення подальшого працевлаштування спеціалісти центру зайнятості пропонують профнавчання та перенавчання за різними професіями, які дають можливість безробітним працевлаштуватися самостійно (відкрити власну справу), у тому числі за професіями, які мають попит на ринку праці.

Однією з найперспективніших форм є навчання безпосередньо на робочому місці за індивідуальною програмою. Ця послуга дає можливість укомплектувати штат професіоналами з необхідною кваліфікацією. Спеціалісти центру зайнятості підбирають перспективних кандидатів із числа безробітних і направляють їх на навчання. Цей варіант дає змогу максимально адаптувати навчальний процес до реалій конкретного виробництва. Саме адресність послуги пояснює високий попит на неї як з боку підприємств, так і збоку осіб, які шукають роботу.

пл. Народна, 17, м. Перечин,  Закарпатська область, 89200
0 (3145)2-29-71     perrcz@zocz.gov.ua

РАХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ

   Офіційно датою народження служби зайнятості вважається 21 грудня 1990 року. До 2001 року в Рахівському районі існували 2 філії центру зайнятості: у Великому Бичкові та в Ясінях. 
   Одним із пріоритетних напрямків роботи служби зайнятості є підвищення зацікавленості роботодавців у співпраці, стимулювання підприємств, що створюють додаткові робочі місця шляхом надання дотацій. Як правило, перед працевлаштуванням на дотаційне робоче місце безробітні проходять стажування у роботодавця або залучаються до громадських робіт на цьому підприємстві. Особливу роль дотації мають для фізичних осіб-підприємців та невеликих малих підприємств. Відшкодування витрат на оплату праці протягом першого року дії договору дотації – відчутна підтримка для розвитку малого бізнесу.
   Для розвитку й підтримки підприємницької ініціативи безробітних здійснюємо комплекс заходів для тих, хто бажає відкрити власну справу. Сюди входить навчання основам підприємництва, складання бізнес-планів, а також надання таким безробітним фінансової підтримки у вигляді одноразової виплати допомоги по безробіттю. 
   У силу об'єктивних обставин Рахівський район довгий час належить до праценадлишкових районів Закарпатської області. Громадські роботи регулюють попит на робочу силу і пом'якшують гостроту проблеми безробіття населених пунктів.
   Одним із найважливіших напрямів діяльності служби зайнятості залишається професійне навчання безробітних. Ми прагнемо вирішити проблему професійно-кваліфікаційного дисбалансу на ринку праці комплексно, об'єднавши можливості, забезпечити роботою безробітних і задовільнити зростаючі потреби роботодавців у якісній робочій силі. Це насамперед збільшення обсягів навчання на індивідуальне замовлення роботодавців, стажування на підприємствах, навчання за модульними програмами. Найбільше користуються попитом на ринку праці Рахівського району кухарі, кондитери, бармени, офіціанти, продавці продовольчих товарів, кравці, швачки, перукарі та інші.

вул. Б. Хмельницького, 69,  м. Рахів, Закарпатська область, 90600
0 (3132)2-54-75       rahrcz@zocz.ic.uz.ua

СВАЛЯВСЬКИЙ РАЙОННИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ

   Свалявський районний центр зайнятості утворився відповідно до рішення виконавчого комітету районної ради народних депутатів № 38 від 27.02.1991 року, прийнятого на виконання Закону Української РСР «Про зайнятість населення».
    
На сьогодні  важливою ознакою діяльності служби зайнятості, яка засвідчує про сучасні технологічні стандарти функціонування нашої інституції на регіональному ринку праці, є впровадження Єдиної інформаційно-аналітичної системи (ЄІАС.net).  Теперішній етап її розвитку   це уніфікована єдина оперативна база даних про потребу в працівниках, пропозиції робочої сили і можливості професійного навчання в Україні, а також про можливості електронного взаємообміну даними з Пенсійним фондом, органами державної влади, статистики, податкової адміністрації, соціальними партнерами і т.п. Це допомагає скоротити термін обробки документів клієнтів, уникнути розбіжностей даних. Про інноваційні технології, які впевнено увійшли  в роботу служби зайнятості, засвідчують наявність тач - скрінів та електронного консультанта. За  їх допомогою кожна людина, яка завітала до центру зайнятості, незалежно від того, безробітна вона чи зайнята, може оперативно отримати  інформацію щодо вільних робочих місць на підприємствах міста та області.

вул. Головна, 33 м. Свалява,  Закарпатська область, 89300
0 (3133)2-34-99    svalrcz@zocz.ic.uz.ua

УЖГОРОДСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ

   Розпорядженням Ужгородської міської управи від 26.01.1991 року № 125 було прийнято рішення про створення Ужгородського міського центру зайнятості.
   Одним із пріоритетних напрямків роботи центру зайнятості є робота з безробітними громадянами щодо започаткування власної справи шляхом надання одноразової допомоги. Адже клієнти центру зайнятості за відсутності підходящої роботи мають змогу реалізувати себе у сфері малого та середнього бізнесу. 
   Значна увага приділяється профорієнтаційній роботі. Проводяться групові та масові інформаційні заходи, інформаційні семінари, семінари з техніки пошуку роботи, семінари з орієнтації на самозайнятість. Постійно оновлюються та розширюються форми надання профінформаційних послуг незайнятому населенню. З метою популяризації робітничих професій серед учнівської молоді спеціалістами Ужгородського міського центру зайнятості проводяться профорієнтаційні уроки з учнями загальноосвітніх навчальних закладів, семінари для батьків та представників закладів освіти. За допомогою програмно-апаратного комплексу «Мотивація розвитку зацікавленості до професійного самовизначення» школярі мають можливість ознайомитись з інформацією про професії, навчальні заклади, методики профорієнтаційного тестування, інформацією про професії, які користуються попитом на ринку праці. Також він містить поради батькам щодо вибору професій їхніми дітьми та інформацію з профорієнтації і психології для вчителів. Термінал – це молодіжний профорієнтаційний Інтернет-портал, який розміщено в 11 загальноосвітніх навчальних закладах міста Ужгорода.
   З метою привернення уваги та поширення поінформованості громадськості, засобів масової інформації щодо стабілізації у сфері зайнятості, а також з метою стимулювання населення до активної поведінки на ринку праці, надання юридичної допомоги, переваги легального працевлаштування спеціалісти центру зайнятості спільно з управлінням у справах культури, спорту, сім'ї та молоді Ужгородської міської ради та управлінням державної служби в Закарпатській області постійно проводять виїзні акції мобільного центру зайнятості.

вул. Новака, 45, м. Ужгород, Закарпатська область, 88018 
0 (312) 64-98-52    umcz@zocz.ic.uz.ua

ТЯЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ

   З метою реалізації питань, пов'язаних із регулюванням зайнятості населення густонаселеного району, організації професійної орієнтації, професійного навчання, соціального захисту та соціальної підтримки осіб, які втратили роботу чи бажали її змінити, виконавчим комітетом Тячівської районної ради народних депутатів було прийнято рішення в 1991 про ліквідацію бюро по працевлаштуванню населення і створення на його базі Тячівського районного центру зайнятості.
   Служба зайнятості Тячівського району всю роботу будує, виходячи з умов, які на сьогодні склалися на ринку праці. Серед пріоритетних напрямків діяльності Тячівського районного центру зайнятості є: надання консультаційних та інформаційних послуг; сприяння в підборі підходящої роботи; система професійного навчання безробітних,  виплата допомоги по безробіттю, в тому числі і одноразова виплата допомоги для зайняття індивідуальною підприємницькою діяльністю.
   Працевлаштуватись на умовах дотації передусім пропонують тим, хто не може вільно конкурувати на ринку праці, потребує соціального захисту та соціальної адаптації. Випускники загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних училищ, вищих навчальних закладів найбільше потерпають від кризових явищ в економіці. Тому проблема зайнятості молоді нині є надзвичайно актуальною і потребує системного підходу до її розв'язання.
   Поряд з працевлаштуванням на постійні робочі місця пріоритетним напрямком соціального захисту незайнятого населення є організація оплачуваних громадських робіт, які забезпечують тимчасову зайнятість. Центр зайнятості приділяє велику увагу таким роботам на всіх підготовчих етапах: від консультативної підтримки до безпосередньої організації робіт та підбору безробітних, згідно з потребами роботодавця. 

вул. Пролетарська, 2,  м. Тячів,  Закарпатська область, 90500
 0 (3134)3-35-45    tyachrcz@zocz.ic.uz.ua

Адміністративне приміщення Тячівського  районного  центру зайнятості 
в смт Дубове Тячівського району 

   На початку свого існування з 31  січня 2006 року адмінприміщення в смт  Дубове Тячівського районного центру зайнятості  налічувало 3 працівники. Сьогодні в ньому працюють 13 осіб. 
   За сприянням адміністративного приміщення в смт Дубове Тячівського районного центру зайнятості безробітні працевлаштовані на дотаційні робочі місця, отримували одноразову виплату допомоги по безробіттю за напрямками діяльності: торговельна діяльність, виготовлення меблевої продукції та інші комерційні послуги.
   Суттєвим фактором підтримки безробітних в період пошуку постійного місця роботи є організація оплачуваних громадських робіт. Громадські роботи є підходящими для громадян, які не мають професії, бажають відновити трудову діяльність після тривалої перерви та в яких закінчився термін виплати допомоги по безробіттю.
   Велика увага приділяється роботі з учнівською молоддю з метою орієнтації на професії, які актуальні на ринку праці нашого регіону. Адміністративне приміщення проводить професіографічні екскурсії учнів на підприємства, тут відбуваються ярмарки робітничих професій із залученням роботодавців та представників навчальних закладів району.

вул. Гагаріна, 32-а, смт Дубове Тячівського р-ну
0 (3134)7-29-08, 7-31-41

УЖГОРОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ 

   Центр зайнятості виконує посередницькі послуги на ринку праці, надає широкий спектр послуг, як шукачам роботи, так і роботодавцям. Велике значення має співпраця з роботодавцями , але завжди клієнтом №1 для нас є саме людина, яка шукає роботу. Тому, надання широкого спектру послуг безробітним і організація тісної співпраці з роботодавцями є одним із пріоритетних напрямків роботи Ужгородського РЦЗ. Саме завдяки тісній співпраці, розумінню потреб роботодавців, рівень працевлаштування в Ужгородському районному центрі зайнятості є одним із найвищих в області, тобто, багато людей, що перебували на обліку, знайшли роботу до душі. Одним із перспективних напрямків співпраці є економічне стимулювання роботодавців до працевлаштування безробітних на новостворені робочі місця шляхом відшкодування єдиного соціального внеску, тому що це є відчутна підтримка для розвитку підприємств у важких економічних умовах. Популярною послугою служби зайнятості як для роботодавців так і для незайнятого населення є організація та проведення оплачуваних громадських робіт та робіт тимчасового характеру як за кошти Фонду, так і за кошти місцевого бюджету і роботодавців.

   Серед напрямків діяльності УРЦЗ є надання консультаційних та інформаційних послуг, сприяння в підборі роботи, виплати допомоги по безробіттю. Для розвитку і підтримки підприємницької ініціативи безробітних здійснюється комплекс заходів для тих, хто бажає започаткувати власну справу. Сюди входить навчання основам підприємництва, складання бізнес-планів, а також надання фінансової підтримки у вигляді одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності. За сприянням служби зайнятості безробітні можуть пройти професійну підготовку, перепідготовку за робочими професіями та підвищення кваліфікації. Спеціалісти центру зайнятості проводять для безробітних семінари за різними тематиками, в тому числі, навчають основам техніки пошуку роботи. Також, відповідальним напрямком роботи є профорієнтаційна робота з учнівською молоддю, яка спрямована на запобігання безробіттю молодих людей після закінчення навчання в школі.

   Особливу увагу працівники Ужгородського РЦЗ приділяють соціально незахищеним верствам громадян. На превеликий жаль ця категорія людей розширилася і до неї увійшли внутрішньо переміщені особи, яким випало на долю нелегке випробування і вони змушені були покинути рідну домівку із Криму, Луганської та Донецької областей, демобілізовані учасники анти терористичної операції - хлопці, які мужньо захищали нашу країну.

   Робота у соціальній сфері є однією із найважчих, тому що в службу звертаються люди, які опинилися у важких життєвих обставинах, і весь негатив своєї ситуації приносять до працівників центру зайнятості, тому спеціалісти, які працюють у центрі зайнятості мають бути не тільки фаховими спеціалістами, але і людьми, які можуть увійти у ситуацію, розрадити клієнта і вселити надію у те, що проблема працевлаштування з яким звернулася людина до нас буде вирішена. Тому ця робота є важлива, клопітка та відповідальна праця людей, які у своїй більшості виконують її за покликанням, демонструючи справжню відданість справі та бажання служити людям.

   За 25 років існування наша служба зазнала багато змін, змінювалися умови праці, запроваджувалися нові технології обслуговування населення, комп´ютерні програми, мінялися пріоритети в роботі, але незмінним залишається гасло нашого колективу – працювати на благо людей.

вул. Бородіна, 14,   м. Ужгород,   Закарпатська область, 88009
0 (312)61-95-50  urcz@zocz.ic.uz.ua

ХУСТСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ

   Хустський міськрайонний центр зайнятості був створений на базі бюро по працевлаштуванню за рішенням Хустського райвиконкому 51 від 13 березня 1991 року. Чисельність працюючих на дату створення становила усього 3 службовці.

   На території району, який обслуговує центр зайнятості, налічується 59 сільських населених пунктів та 1 селище міського типу.

   Комплекс послуг, які Хустський міськрайонний центр зайнятості надає роботодавцю, досить широкий. Покликаний він, насамперед, допомогти роботодавцю збільшити кількість робочих місць, укомплектувати їх кваліфікованими кадрами. Однією з основних соціальних послуг є сприяння укомплектуванню кадрами шляхом компенсації єдиного соціального внеску при прийомі на новостворені робочі місця певних категорій безробітних.

   Практику надання безробітним одноразової виплати допомоги по безробіттю для зайняття ними підприємницької діяльності Хустським міськрайцентром зайнятості започатковано ще з 2001 року. На сьогоднішній день, вже більше 500 безробітних скористалося цією послугою – отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю. Дехто вже навіть має і найманих працівників. Сума наданої центром зайнятості допомоги теж чимала – близько двох мільйонів гривень. Переважна більшість безробітних для розвитку свого бізнесу обирали торгівлю та громадське харчування, частина з них виготовляють меблі, металоконструкції, надають юридичні та бухгалтерські послуги населенню, здійснюють вантажні та пасажирські перевезення.

   З метою удосконалення профорієнтаційної роботи серед молоді, підвищення престижу робітничих професій, у Хустському МРЦЗ відбуваються профорієнтаційні уроки, де з випускниками проводиться анкетування, диференційно-діагностичне опитування для виявлення нахилів та здібностей. На подвір’ях шкіл міста та району спеціалісти Хустського центру зайнятості проводять виїзні акції мобільного центру професійної орієнтації.

   Хустський міськрайонний центр зайнятості активно співпрацює із сільськими радами району на предмет укладення договорів та направлення безробітних на громадські роботи. Центром зайнятості налагоджено тісну співпрацю з відповідними відділами управлінь соціального захисту по залученню зареєстрованих безробітних до громадських робіт з проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи серед населення про порядок отримання житлових субсидій та роботу з документацією.

вул. 900-річчя Хуста, 25, м. Хуст, Закарпатська область, 90400
тел. (03142) 4-36- 82, факс (03142) 4-47- 60   hustmrcz@zocz.ic.uz.ua