Зараз на сайті 0 користувачів та 1 гість.

УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ 
ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
2013 р. – РІК ДИТЯЧОЇ ТВОРЧОСТІ 
   
Глеба Юрій Федорович - начальник управлінняГлеба Юрій Федорович 
 начальник управління

У сучасній українській культурі та мистецтві відбувається об'єктивний пошук нових підходів до розвитку галузі в цілому і зокрема мистецької освіти, якій належить основне місце у формуванні культурно-мистецького життя держави. 
   Суть естетичного виховання полягає в активному, цілеспрямованому формуванні і удосконаленні системи естетичних потреб особистості у тій сфері її духовного життя, яку узагальнено прийнято називати естетичною культурою.

   Система початкової спеціалізованої мистецької освіти в сучасних умовах забезпечує додаткові можливості для інтелек-туального та духовного розвитку дітей і підлітків. І завдання органів місцевого самоврядування, управління культури облдержадміністрації - зберегти існуючу в області мережу початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів. Суттєвих змін набуває й сама структура ПСМНЗ.
   Закарпаття належить до тих нечисленних регіонів України, в яких сформована і діє вертикаль отримання мистецької освіти – як музичної, так і культурологічної.
   За останні роки школи естетичного виховання набули більш високого розвитку: розширилося коло спеціальностей, особлива увага приділяється вивченню традицій народної культури, колективним формам музосвіти. Контингент учнів шкіл естетичного виховання області  у 2012 році  становить 14 018 учнів. В області діє стабільна мережа, яка складається з 64 початкових спеціалі-зованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання, 35 з яких знаходяться в сільській місцевості Крім музичного відділення,    у 26 закладах працюють відділи хореографії, в 41 – образотворчого мистецтва, в 6 – театрального мистецтва. В них навчається 14018 учнів (5120 учнів в школах у сільській місцевості). В цих закладах працює 1603 педагогічні працівники.
   Однією з форм роботи мистецьких шкіл області є організація та проведення різноманітних заходів для учнів та викладачів. Зокрема, надзвичайно масовими є конкурси виконавської майстерності, які щороку відбуваються серед учнів музичних, хореографічних, театральних спеціальностей.  Протягом 2013 року за підтримки управління культури проведено 12 обласних конкурсів виконавської майстерності індивідуальних виконавців та учнівських колективів за різними напрямками, в яких беруть участь 2019 учасників, і які профінансовано за рахунок Програми розвитку культури і мистецтв області на 2011-2015 рр. Учні та колективи шкіл естетичного виховання здобувають переконливі перемоги у Міжнародних та Всеукраїнських конкурсах.

м. Ужгород Закарпатської обл., вул. Народна, 4/5 (539 каб.)
тел/факс: (0312) 61 7643, (03122) 3 4015, e-mail: culture_oda@email.uz.ua