Зараз на сайті 0 користувачів та 1 гість.

ЗАКАРПАТСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛIННЯ ЛIСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ЗАКАРПАТСЬКЕ ОБЛАСНЕ
УПРАВЛIННЯ ЛIСОВОГО
ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ФIЗИК Iгор Васильович
Начальник Закарпатського обласного 
управління лісового та мисливського 
господарства

   Народився 24 лютого 1965 р. в смт Клевань Рівненського району Рівненської області.
   У 1989 р. закінчив Львівський лісотехнічний інститут за спеціальністю "Лісове госпо-дарство" та здобув фах інженера лісового господарства. 
   З травня 1989 р. – помічник лісничого Сморжівського лісництва Клеванського ДЛГ. 
   Із серпня 1991 р. – лісничий Новостав-ського лісництва Клеванського ДЛГ. 
З листопада 1998 р. по червень 2010 р. - директор ДП "Клеванське лісове господар-ство". 
   З червня 2010 р. - начальник Закарпат-ського обласного управління лісового та мисливського господарства.
   Кандидат сільськогосподарських наук. Заслужений лісівник України. Відмінник лісового господарства України. Депутат Рівненської районної ради двох скликань. Разом з дружиною Наталією Ігорівною виховують сина Юліана та доньку Дарину.

ДЕРЖАВНІ ПІДПРИЄМСТВА
ЗАКАРПАТСЬКОГО ОУЛМГ

   За площею лісового фонду Закарпаття входить до першої п'ятірки серед областей України, а за лісистістю область посідає перше місце. Лісистість області (співвідношення вкритої лісом площі до площі області) становить 51,2 %. На душу населення припадає 0,55 га лісів і 165 куб.м деревини. Для України в цілому ці показники становлять, відповідно, 0,17 га та 16,4 куб. м. Ліси в області зростають на площі 695,8 тис. га і мають 207,5 млн. куб. м деревинних запасів. За породним складом: бук - 58,2 % вкритої лісовою рослинністю площі, смерека - 26,4 %, дуб - 8,5 %, інші деревні породи - 7,9 %. За віковою структурою на молоді насадження припадає 22,8 %, середньовікові - 45,4 %, пристигаючі - 11,5 %, стиглі і перестійні насадження - 20,3 % вкритих лісовою рослинністю земель. За оцінками експертів, у тому числі й міжнародних, закарпатські ліси вважаються найпродуктивнішими не тільки в Карпатському регіоні, а й у Європі.

ПРIОРИТЕТНИМИ ЗАВДАННЯМИ 
ЛIСОВОГО ГОСПОДАРСТВА Є:

   здійснення заходів з лісовідновлення - щороку воно 
проводиться на площі 2,2 тис.га; 
   охорона лісів від пожеж і незаконних рубок; 
   захист лісів від шкідників та хвороб;
   раціональне використання лісових ресурсів.

   Ліси Закарпаття виконують переважно екологічні функції і тому мають обмежене експлуатаційне значення. Близько 61 % площі земель лісового фонду виключено з експлуатації, в т.ч. 23,5 % території лісового фонду на сьогодні віднесено до природно-заповідної.
   У підпорядкуванні Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства знаходиться 16 державних лісогосподарських підприємств, НПП «Зачарований край», які ведуть лісове та мисливське господарство на 484,5 тис. га лісового фонду та ДП «Закарпатліссервіс». Всього у галузі лісового господарства працює понад 4 тис. працівників, з яких 1,8 тис. – працівники державної лісової охорони.
   Державні лісогосподарські підприємства забезпечують весь цикл лісогосподарських робіт - від збору лісового насіння до заготівлі деревини під час рубок головного користування. 
   Фінансування на ведення лісового господарства здійснюється за рахунок власних коштів підприємств (90-92%) та державного бюджету (8-10%). Найголовнішим джерелом формування власних коштів є реалізація заготовленої деревини. 

   Відновлення лісів здійснюється на лісотипологічній основі відповідно до лісо-рослинних умов штучним та природним способами. Штучне лісовідновлення проводиться шляхом створення лісових культур. При цьому в залежності від конкретних умов вручну висаджується 4-6 тис. шт. на 1 га стандартних сіянців та саджанців. Лісовідновлення шляхом природного поновлення здійснюється на зрубах, де є достатня кількість благонадійного підросту головних і супутніх порід. Лісовідновлення, яке здійснюється на лісо-типологічній основі відповідно до лісо-рослинних умов, проводиться в повному обсязі. 
   Державні підприємства забезпечують свої потреби в садивному матеріалі основних лісо-утворюючих порід. Під лісовими розсадниками зайнято понад 100 га. Щорічно вирощується близько 10 млн. стандартного садивного матеріалу. Важливою частиною роботи лісництв є інтродукція (перенесення і адаптація нових для Закарпаття видів рослин) деревних і чагарникових порід. Цьому сприяють географічне розташування та кліматичні умови області. Результат цієї роботи - створення і вирощування насаджень з інтродуцентів або з їх участю на площі понад 6,5 тис. га. Iнтродукційний розсадник знаходиться в дендрарії "Березинка", в якому до 320 видів деревних і чагарникових порід, переважна більшість з яких - інтродуценти.
Обласне управління лісового та мисливського господарства веде активний пошук шляхів заготівлі, переробки та реалізації не деревних продуктів лісу. 
   У мисливських угіддях Закарпаття, площею 148,5 тис. га, є олені, козулі, кабани, лані, ведмеді, глухарі, тетеруки, лисиці, куниці та багато іншої дичини. З метою відновлення чисельності мисливської фауни щорічно здійснюється комплекс біотехнічних заходів, проводиться розчищення форелевих потоків, будівництво і ремонт перепадів. 
   Закарпатська область є першою в Україні, де проведено лісову сертифікацію за схемою Лісової Наглядової Ради, яка у 2005 р. отримала сертифікат FSC від міжнародних аудиторів.
   З метою виховання у молодого покоління шанобливого ставлення до природи, роз'яснення широким колам громадськості важливості створення лісових насаджень, як одного з основних компонентів збереження біорізноманіття та екологічної рівноваги на планеті, та на виконання указів Президента України проводяться всеукраїнські акції "Майбутнє лісу у твоїх руках", "Зелений паросток майбутнього", "Весняна толока з озеленення та благоустрою".
   Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства в своїй діяльності керується вимогами сталого розвитку - розвитку, який забезпечить майбутнім поколінням такі самі можливості використовувати лісові ресурси, як і теперішні.
88017, м. Ужгород, вул. Собранецька, 156
тел.: (0312) 64-44-15, факс: (0312) 64-05-87

www.zakarpatlis.gov.ua