Зараз на сайті 0 користувачів та 0 гостей.

Закарпатський ​краєзнавчий музей

Закарпатський
​краєзнавчий
музей

   Закарпатський краєзнавчий музей –  це провідний науково-дослідний і культурно-освітній заклад нашого краю. Музей засновано 20 червня 1945 року постановою Народної Ради Закарпатської України. З 1947 року він розміщується в Ужгородському замку – історико-архітектурній пам'ятці національного значення XV-XVIII століть.
   Закарпатський краєзнавчий музей складається з таких структурних підрозділів: відділи фондів, природи, історії, археології, народного мистецтва та етнографії, меморіальної кімнати-музею А.Волошина, науково-освітньої роботи, науково-методичної роботи, відділу «Красне поле», служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України в Закарпатській області; бібліотеки, господарської частини. Всього у музеї працюють 88 осіб, з яких 33 – наукові співробітники. Основні напрями діяльності закладу: науково-дослідний,  збиральницький, фондовий, експозиційний і виставковий, науково-освітній і пропагандистський, науково-методичний.
   У Закарпатському краєзнавчому музеї зберігається понад 130 тисяч експонатів, які віддзеркалюють величезний період історії Закарпаття – майже мільйон років. До найбільш цінних і вартісних зібрань належать колекції скарбів доби бронзи, кельтських старожитностей, стародруків і рукописних книг, чучел птахів та етнографічних матеріалів. 
   Музей видає Науковий збірник Закарпатського краєзнавчого музею, у якому публікуються переважно результати досліджень його співробітників, а також проводить щорічну обласну олімпіаду «Закарпатський краєзнавець» для учнів 8-10-х класів.
   Кожного року кількість відвідувачів музею зростає, і в 2012 році вона перевищила 110 тисяч людей.   
  До інфраструктури музею належать також заклади сфери послуг з обслуговування відвідувачів (сувенірний магазин, дегустаційний зал, ресторан, кафе-тераса).​

 

 

 

 

 

 

 

Закарпатська обл.,
м. Ужгород, вул. Капітульна, 33,
(03122) 61-46-09, 3-44-42
e-mail: zamokung@gmail.com
www.zkmuseum.com