Зараз на сайті 0 користувачів та 0 гостей.

Закарпатський ​музей народної архітектури та побуту

Закарпатський ​музей народної архітектури та побуту
   Живим відчуттям минувшини сповнює наш розум і серце Закарпатський музей народної архітектури та побуту, який уже понад 40 років гостинно відкриває браму для відвідувачів, де в часі зупинилася згорьована доля краян, світла і сувора правда про працелюбний народ та народно – побутові звичаї.
   На площі розміщено понад 30 унікальних пам'яток народної архітектури XVIII – поч. XX ст., які репрезентують народне будівництво і побут різних соціальних груп українців: низовинних, передгірних районів – долинян, гірських районів – бойків і гуцулів, а також житла угорського та румунського населення Закарпаття. Демонструються різні типи господарських, технічних і громадських споруд, огорож і брам. Композиційним центром експозиції є Шелестівська церква Архангела Михаїла XVIII ст. в оточенні бойківської каплиці та гуцульської дзвіниці. В цілому, музейні об'єкти представляють єдиний архітектурний комплекс, справляючи враження старого закарпатського села. В інтер'єрах житла і звичайні побутові предмети є шедеврами народного мистецтва.
   На сьогоднішній день зібрання музею нараховує понад 16 тисяч експонатів, з яких близько 4 тисячі розташовані на території постійно діючої експозиції.
   Життя музею багатогранне. Музей бере активно участь у міжнародних культурно-мистецьких проектах, частими є фольклорно-етнографічні фестивалі та свята, пов'язані з традиціями краю. Дедалі рельєфніше окреслюються форми і науково-освітньої роботи музею як культурно-мистецького центру, духовного життя краян та інтернаціональних зв'язків, розширюються форми міжнародного співробітництва з музеями Карпатського регіону.
   У туристичному сегменті музей посідає значне місце і є однією з найбільш цікавих туристичних перлин Закарпаття.
   Сюди залюбки приходять молодята у день свого весілля. Тут відбуваються вернісажі виставок, круглі столи і презентації нових книжок. Щоб пізнати минуле, широку і щиру душу краян, до послуг відвідувачів у музеї – оглядові і тематичні екскурсії, зустрічі з народними майстрами: вишивальницями, ткалями, різьбярами та ін.
   Експозиція музею запрошує у цікавий захоплюючий світ минувшини, де усе побачене огортає нас лоскотним відчуттям гордості за наш родовід і дарує відвідувачеві духовне здоров'я та мудрість пращурів, торкаючись до цілющих джерел народного мистецтва.
Мандруючи вулицями старовинного міста над Ужем, туристичний маршрут обов'язково приведе до підніжжя замкової гори - в Закарпатський музей народної архітектури та побуту. Музей очолює заслужений працівник культури України, кавалер ордена княгині Ольги ІІІ ступеня, успішна жінка в галузі культури – Андял Габріела Василівна. Під її керівництвом наукові працівники проводять науково-освітню та науково-дослідну роботу, але передусім свято оберігають культурні та історичні надбання нашого народу.

88000, м. Ужгород, вул. Капітульна, 33 а,
тел.: (03122) 3 7392, 3 7227, 3 6352